Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia (12 lipca)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę (12 lipca) o 370 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-COV-2 w Polsce. Resort przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarły trzy kolejne osoby. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 37 891, a zgonów do 1571 . Wyzdrowiało 27 148 osób.

Nowe przypadki dotyczą: 94 osób z woj. wielkopolskiego, 57 osób z woj. śląskiego, 48 osób z woj. lubuskiego, 46 osób z woj. podkarpackiego, 40 osób z woj. lubelskiego, 29 osób z woj. łódzkiego, 29 osób z woj. małopolskiego, ośmiu osób z woj. mazowieckiego, sześciu osób z woj. opolskiego, pięciu osób z woj. pomorskiego, trzech osób z woj. podlaskiego, trzech osób z woj. świętokrzyskiego i dwóch osób z woj. dolnośląskiego.

Zmarły trzy zakażone koronawirusem osoby: 79-letnia kobieta w Gliwicach, a w Poznaniu 81-latek i 69-latka. "Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - podano.

Reklama

Jak poinformował resort zdrowia, ogniska zakażeń (zamknięte) są w województwach: wielkopolskie - zakażenia po weselu, śląskie - rodziny górników z kwarantanny, lubuskie - zakład opiekuńczo-leczniczy, podkarpackie - badania przesiewowe, lubelskie - zakłady mięsne, łódzkie - zakład produkcyjny, małopolskie - zakażenia po uroczystościach pogrzebowych.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia wskazało, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano zdecydowanie więcej przypadków osób które wyzdrowiały (3402) niż zachorowały (1941).

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 37 891. Od początku epidemii w kraju zmarło 1571 osób.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

5
12
10
1
9
1
5
8
2
6
8
17
1
4
3
5
4
5
13
2
Ładowanie...

Pierwszy przypadek 4 marca

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje