Koronawirus w Polsce. Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia
Kolejnych sześć osób zmarło z powodu COVID-19, a bilans ofiar koronawirusa w Polsce wynosi 251. Odnotowano też 117 nowych przypadków zakażenia. Tym samym liczba zarażonych Sars-Cov-2 w naszym kraju wzrosła do 7049 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie we wtorek 14 kwietnia 2020.
Do tej pory wyzdrowiało 618 zakażonych koronawirusem - podał resort zdrowia.
Natomiast liczba zarażonych w naszych kraju przekroczyła 7 tysięcy. 117 nowych przypadków dotyczy województw: wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1).
Z powodu COVID-19 zmarło kolejne sześć osób: w Tychach 69-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, w Krakowie 64-letni mężczyzna, w Grudziądzu 75-letni mężczyzna, w Poznaniu 82-letni mężczyzna i w Bolesławcu 60-letni mężczyzna.
Większość z nich miała choroby współistniejące - przekazało Ministerstwo Zdrowia.
Bilans ofiar COVID-19 w Polsce to 251 osób.
W najnowszym komunikacie poinformowano także, że z uwagi na zdublowanie po jednej osobie z woj. wielkopolskiego i woj. małopolskiego odjęto dwie osoby w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych.
Koronawirus w Polsce
Zakażenia i zgony. Dane dzienne
Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest w naszym kraju 2 471 pacjentów, 144 875 objęto kwarantanną, a 28 665 - nadzorem epidemiologicznym.
Hospitalizacja w tym kontekście nie oznacza, że osoba przebywająca w szpitalu jest zakażona koronawirusem. Niektóre osoby mają objawy chorobowe charakterystyczne dla COVID-19, ale może to być np. grypa. Przeprowadzenie badania diagnostycznego pozwala ustalić, czy osoba hospitalizowana jest zakażona wirusem SARS-CoV-2.
Natomiast kwarantanną są objęte przez 14 dni osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoby takie mają przebywać w domu, nie mogą się z nikim kontaktować, bo stanowią potencjalne źródło zakażenia. Dwa tygodnie to okres, który liczy się od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka.
Nadzór epidemiologiczny to mniej restrykcyjna forma izolacji osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale pośrednio osoba taka przebywała w ich otoczeniu. Przed dwa tygodnie osoba objęta nadzorem musi kontrolować swój stan zdrowia. Dwa razy dziennie mierzyć temperaturę. Nadzór odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia.
Na świecie z powodu COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem, zmarło już 120 tys. osób. Zakażenie Sars-Cov-2 stwierdzono u ponad 2 mln ludzi.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.