Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia

W Polsce odnotowano już łącznie 51 przypadków zachorowania na COVID-19. Stwierdzono też pierwszy przypadek śmiertelny. Zmarłą jest 57-letnia pacjentka z Poznania, która była w ciężkim stanie.

W czwartek zmarła pierwsza w Polsce osoba zakażona koronawirusem. 57-latka przebywała w szpitalu w Poznaniu. Była w ciężkim stanie - podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej.

Nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek informacje o nowych zakażeniach w kraju.

Dwóch pacjentów na Mazowszu, podobnie jak pozostali chorzy w tym województwie, hospitalizowanych jest w Warszawie. Razem daje to sześć potwierdzonych przypadków zakażenia w Mazowieckiem. Pierwszy odnotowano w niedzielę.

Sześć przypadków jest już również w województwie lubelskim. Wszyscy czworo pacjenci, o których poinformował w czwartek resort, są w szpitalu w Lublinie. Pacjent, u którego we wtorek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w tym regionie, przebywa natomiast w szpitalu Bełżycach, a pacjentka z drugim przypadkiem także w Lublinie.

Reklama

Troje pacjentów z Dolnego Śląska ze stwierdzonym koronawirusem przebywa w szpitalach we Wrocławiu i w Oleśnicy. Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała w czwartek, że pacjenci w stolicy Dolnego Śląska to dwaj mężczyźni w młodym i w średnim wieku. Łącznie hospitalizowanych w województwie jest sześć osób z koronawirusem, a jedna zakażona przebywa w kwarantannie domowej. Pierwszy przypadek potwierdzono w piątek.

Troje pacjentów ze Śląska jest w szpitalach w Chorzowie i Zawierciu. Łącznie na terenie województwa przebywa 11 osób z potwierdzonym koronawirusem. Poza wspomnianymi osobami, pięcioro pacjentów jest w Raciborzu i troje w Cieszynie. Pierwsze przypadki potwierdzono w niedzielę.

Jeden pacjent w województwie łódzkim jest hospitalizowany w Łodzi. To drugi przypadek w tym województwie. Pierwszy stwierdzono w środę u młodej kobiety, która przebywa także w szpitalu w Łodzi.

Tuż po 9 rano stwierdzono nowe zakażenia u dwóch osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). 

Po godz. 13 podczas konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Jeden przypadek stwierdzono w Szczecinie w woj. zachodniopomorskim i w Opolu w woj. opolskim

Po godz. 16 resort podał informację o kolejnych dwóch przypadkach w woj. wielkopolskim (Poznań).

Ponad 50 przypadków koronawirusa w Polsce

W sumie w Polsce potwierdzono 51 przypadków zakażenia koronawirusem. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane. 

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformował 4 marca, tydzień temu. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. 

Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu i Krakowie.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy