Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Niedzielski reaguje na rekord zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski reaguje na kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak podkreślił, rośnie też liczba testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Polityk ostrzegł przed kolejnymi wzrostami.

W sobotę w Polsce odnotowano kolejny - drugi dzień z rzędu - rekord zakażeń koronawirusem

Koronawirus. Adam Niedzielski: Blisko 100 tys. testów PCR

"Mamy 40 876 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem" - poinformowało w raporcie Ministerstwo Zdrowia. Tylko ostatniej doby zmarły 193 osoby zakażone COVID-19. 

Do danych resortu zdrowia odniósł się minister Adam Niedzielski. "Dziś blisko 41 tys. nowych zakażeń przy 151 tys. wykonanych testów - w tym 100 tys. PCR" - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia. 

Niedzielski zaznaczył przy tym, że liczba zleceń na wykonanie testów na obecność koronawirusa rosła w mijającym tygodniu z dnia na dzień. "Do tej pory zawsze poniedziałkowe zlecenia były największe w tygodniu. W przyszłym tygodniu z całą pewnością kolejne wzrosty" - podkreślił minister zdrowia.

ReklamaKoronawirus w Polsce. Ponad 800 tys. osób na kwarantannie


W sobotnim raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wykonaniu 150 984 testów na obecność koronawirusa. Z powodu zakażenia COVID-19 w szpitalach znalazło się 13 504 pacjentów. 1274 z nich wymaga leczenia respiratorem.

Jak poinformował resort, już ponad 828 tys. osób znalazło się na kwarantannie w związku z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia koronawirusem. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy