Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Minionej doby badania potwierdzono 589 zakażeń koronawirusem, w tym 66 ponownych. Nie zmarł żaden pacjent z COVID-19 - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 18 lipca MZ informowało o 319 zakażeniach. To wzrost o 85 proc.

Tydzień temu, 18 lipca, badania potwierdziły 319 zakażeń koronawirusem, w tym 62 ponownych. Wówczas również nie zmarł żaden pacjent z COVID-19.

Minionej doby wykonano 2981 testów. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 049 640 przypadków. Z tego 94 601 ponownych. Zmarło 116 510 osób z COVID-19.

Od 16 maja stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego, który obowiązywał z kolei od 20 marca 2020 r.

Wiceminister: Szczyt fali zachorowań w połowie sierpnia

- Obecnie notujemy wzrost zakażeń koronawirusem o około 60 proc - powiedział w niedzielę w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył też, że co trzeci wykonywany test jest pozytywny.

Reklama

Kraska przekazał, że ten wzrost spowodował większą liczbę hospitalizacji. - Mamy obecnie ponad 1500 zajętych łózek. Letnie prognozy zwyczajowo są mniejsze. Ale odmiany BA.4 i BA.5 mimo wszystko powodują wzrost zachorowań - poinformował wiceminister.

- Obecnie współczynnik reprodukcji wirusa wynosi 1,45 - przekazał. Dodał, że w drugiej połowie sierpnia będzie szczyt letniej fali zachorowań na COVID-19. - Niestety, prognozy długoterminowe pokazują, że sytuacja może być trudniejsza na jesień - poinformował Waldemar Kraska.

Wiceminister powiedział, że obecnie walka z koronawirusem koncentruje się na leczeniu szpitalnym. - Od wyników i liczb tutaj osiąganych uzależniamy następne kroki - przekazał. Kraska dodał, że robocza granica, po przekroczeniu której będą rozważane dalsze działania, to 5 tys. hospitalizowanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy