Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Najnowszy bilans Ministerstwa Zdrowia

We wtorek (26 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło sześć kolejnych osób. W sumie w Polsce potwierdzono dotychczas 21 867 zakażeń, 1013 osób zmarło, a 10 020 wyleczono.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 187 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, siedmiu osób z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. podlaskiego, czterech osób z woj. warmińsko-mazurskiego, trzech osób z woj. lubelskiego, trzech osób z woj. małopolskiego, trzech osób z woj. opolskiego i jednej osoby z woj. pomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych sześciu osobach zmarłych. Są to: 76-letni mężczyzna w Starachowicach, 72-letnia kobieta, 72-letni mężczyzna i 95-letnia kobieta w Zgierzu, 81-letnia kobieta i 95-letnia kobieta w Gdańsku.

Reklama

Łącznie w Polsce potwierdzono dotychczas 21 867 przypadków koronawirusa, zmarło 1013 osób, a 10 020 wyleczono. Liczba przypadków aktywnych wynosi 10 834.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...

Objawy zakażenia koronawirusem

SARS-Cov-2 jest szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Ładowanie...
Ładowanie...

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy