Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Jest 158 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły kolejne cztery osoby - podało w czwartek, 7 maja, Ministerstwo Zdrowia. Z danych resortu wynika, że w sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 14 898 osób. Zmarło 737 chorych.

Nowe przypadki dotyczą: 78 osób z woj. śląskiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. wielkopolskiego, sześciu osób z woj. zachodniopomorskiego, sześciu osób z woj. pomorskiego, pięciu osób z woj. kujawsko-pomorskiego, czterech osób z woj. warmińsko-mazurskiego, czterech osób z woj opolskiego, jednej osoby z woj. lubuskiego, jednej osoby z woj. podkarpackiego, jednej osoby z woj. małopolskiego, a także jednej osoby z woj podlaskiego.

Resort powiadomił również o śmierci czterech zakażonych osób. To 96-letni mężczyzna z Gdyni, 84-letnia kobieta z Konina, 80-letnia kobieta z Poznania i 84-letnia kobieta z Łańcuta. 

Reklama

"Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - czytamy.

Liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 14 898. 737 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...
Ładowanie...

Pierwszy przypadek w Polsce 4 marca

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

***

#POMAGAMINTERIA

Na Farmie Życia w Więckowicach mieszka 10 osób z autyzmem. Żadna z nich nie jest samodzielna, wymagają wsparcia w codziennych czynnościach życiowych. Jeśli Farma nie przetrwa, alternatywą dla jej mieszkańców pozostaje szpital psychiatryczny, koniec czułej opieki, przywiązani pasami do łóżka stracą poczucie bezpieczeństwa, stracą swój dom. Możesz im pomóc! Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy