Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. MZ informuje o kolejnych zakażonych

W Polsce odnotowano pięć kolejnych przypadków koronawirusa - podało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym, liczba zakażonych w naszym kraju sięga 251 osób.

Nowe przypadki zakażenia dotyczą: 

woj. podkarpackie - dwie osoby 

woj. lubuskie - jedna osoba

woj. małopolskie - jedna osoba

woj. podlaskie - jedna osoba 

Łącznie w Polsce odnotowano 251 potwierdzonych przypadków zakażenia, w tym pięć ofiar śmiertelnych. 

Reklama

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Nowe przypadki

Jak podała rzeczniczka wojewody podkarpackiego, dwa nowe przypadki zakażenia w tym regionie to młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu mieleckiego. Ich stan jest dobry, przebywają ścisłej kwarantannie domowej. W sumie na Podkarpaciu wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 14 osób. Jedna osoba zmarła.

Nowy przypadek koronawirusa w Podlaskiem to młoda kobieta.

"Rodzina pacjentki i osoby z najbliższego kontaktu są pod opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności" - podano krótko we wspólnym komunikacie wojewody podlaskiego wojewódzkiego inspektora sanitarno-epidemiologicznego.

Pacjentka przebywa na oddziałach zakażnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - poinformowała rzeczniczka tego szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk.

W Małopolsce także potwierdzono nowy przypadek. To mężczyzna w sile wieku - przekazał Małopolski Urząd Wojewódzki.

"Przebywał on w kwarantannie domowej. Będzie hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jego stan jest stabilny" - poinformowały służby prasowe wojewody małopolskiego.

Koronawirus w Polsce

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. 

Od tego czasu każdego dnia przybywa w Polsce nowych zachorowań. Jeszcze we wtorek wieczorem liczba chorych wynosiła 238 osób. W środę rano bilans powiększył się o osiem nowych osób: cztery osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, dwie z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego

Po godzinie 14:00 liczba ta znów wzrosła o kolejnych pięć zachorowań, powiększając łączną liczbę osób z koronawirusem do 251.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy