Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS-y

Ministerstwo Zdrowia wyśle do Polaków specjalnego SMS-a. Wiadomość nie trafi do każdego. Chodzi o siedem milionów obywateli, którzy przyjęli dawkę przypominającą szczepionki przeciwko koronawirusowi.

"Dziś od godziny 9:00 rozpoczyna się wysyłka siedmiu milionów SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób" - podało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS

W oświadczeniu resort zdradza też, jak będzie brzmiała wiadomość wysłana do osób zaszczepionych trzecią dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi. "Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" - brzmi wiadomość.

Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że poprzez SMS resort stara się "dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia".

SMS z Ministwerstwa Zdrowia. Niedzielski o walce z koronawirusem

- W kontekście nadchodzącej fali omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa - stwierdził Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia przypomniało także, że w poniedziałek Centrum E-Zdrowia wysłało pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo zwróciło w wiadomościach tekstowych ponad 240 tys. osobom uwagę na istotę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

Resort podał, że nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego i każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

To nie pierwszy tego typu SMS z Ministerstwa Zdrowia. Jak informowaliśmy w Interii, resort chociażby w listopadzie wysłał wiadomość do Polaków, którzy nie zaszczepili się jeszcze przeciwko koronawirusowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje