Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wydało nowy komunikat

Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek rano (25 maja) Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby nie zgłoszono przypadku zgonu z powodu COVID-19 - poinformował resort. Bilans SARS-Cov-2 w Polsce, od początku epidemii, przedstawia się teraz następująco: 21 440 przypadków zakażenia, 996 zmarłych. Do tej pory wyzdrowiało 9276 pacjentów.

W nowym raporcie Ministerstwa Zdrowia ponownie wyróżnia się woj. śląskie. Potwierdzono tam 89 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Pozostałe nowe przypadki dotyczą: 18 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób. z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. opolskiego, trzech osób z woj. pomorskiego, trzech osób z woj. podlaskiego, jednej osoby z woj. lubuskiego i jednej osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Wzrosła liczba aktywnych przypadków - obecnie wynosi 11 168. 

"Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19" - podkreślono w komunikacie.  

Reklama

Ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań, jak podał resort zdrowia, zostają one odjęte z wykazu woj. wielkopolskiego. 

Łącznie w Polsce, od początku epidemii, odnotowano 21 440 zakażeń, w tym 996 zgonów.

Do tej pory wyzdrowiało 9276 pacjentów. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 2268 chorych, kwarantanną objęto 78 259 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 19 587 osób.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...
Ładowanie...

Objawy zakażenia koronawirusem

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy