Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowy bilans

Nie żyje kolejnych dziesięć osób chorych na COVID-19, potwierdzono także 234 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 5575 osób, a ofiar śmiertelnych do 174 - poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

MZ poinformowało, że zmarłe osoby to: pięcioro pacjentów z Warszawy (dwóch mężczyzn w wieku 88 i 58 lat, a także trzy kobiety - 69-latka, 67-latka i 73-latka), troje pacjentów z Bolesławca (dwóch mężczyzn w wieku 58 i 72 lata i 78-letnia kobieta), a także 78-letni mężczyzna z Grudziądza i 77-latka z Kędzierzyna-Koźla.

Z kolei nowe przypadki zakażenia dotyczą: 

Reklama

110 osób z woj. mazowieckiego

32 osoby z woj. łódzkiego

28 osób z woj. śląskiego

19 osób z woj. wielkopolskiego

12 osób z woj. małopolskiego

8 osób z woj. podlaskiego

8 osób z woj. dolnośląskiego

7 osób z woj. podkarpackiego

4 osób z woj. zachodniopomorskiego

2 osób z woj. lubelskiego

2 osób z woj. opolskiego

1 osoby z woj. lubuskiego

1 osoby z woj. pomorskiego 

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 5575, w tym 174 osoby nie żyją. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

216
15
315
13
489
27
143
7
567
11
217
23
740
36
147
26
410
44
874
63
729
44
226
3
415
26
740
31
469
26
323
24
Ładowanie...

Łódzkie

W woj. łódzkim potwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 

Dotyczą one dwojga dzieci, kobiet: pięciu młodych, sześciu w średnim wieku i dwóch starszych, a także nastoletniego chłopca oraz mężczyzn: sześciu młodych, siedmiu w średnim wieku i trzech starszych. Są to osoby w wieku od ósmego miesiąca życia do 75 lat - podano w komunikacie. 

Wielkopolskie

Służby wojewody wielkopolskiego poinformowały w czwartek o 19 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. 

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował w czwartek, że nowe stwierdzone zakażenia dotyczą przede wszystkim osób z powiatu krotoszyńskiego i kaliskiego - łącznie 13 przypadków. Pozostali zakażeni są z powiatów: leszczyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego.

Cztery osoby przebywają w szpitalach w Poznaniu i w Kaliszu. Pozostałe są w izolacji domowej.

Małopolskie

W woj. małopolskim potwierdzono kolejnych 12 przypadków zakażenia koronawirusem. 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u sześciu kobiet i tylu samo mężczyzn, w wieku od 10 do 68 lat. Sześć osób mieszka w Krakowie, trzy w powiecie wielickim, dwie - w bocheńskim i jedna w miechowskim. Dwie osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji domowej. 

Podlaskie

W woj. podlaskim przybyło ośmioro zakażonych koronawirusem. 

"Wszystkie te osoby, wśród nich dziecko i nastolatek z Białegostoku, przebywają w izolacji domowej. Ze stolicy województwa jest w sumie pięć z ośmiu osób chorych, pozostałe trzy to mieszkanki Suwałk oraz powiatów zambrowskiego i bielskiego" - podano w komunikacie. 

Dolnośląskie

Na Dolnym Śląsku zmarły trzy kolejne osoby, a u ośmiu zdiagnozowano zakażenie. 

"Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, lubińskiego, oławskiego, lwóweckiego, dzierżoniowskiego, złotoryjskiego i legnickiego" - podano.

Podkarpackie

Na Podkarpaciu w czwartek potwierdzono siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Wśród nowych przypadków są: dwie kobiety, starsza i w sile wieku, oraz straszy mężczyzna z powiatu leżajskiego. Wszystkie przebywają w szpitalu.

Kolejne cztery osoby objęto izolacją. Są to: kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego, młody mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego i dwaj mężczyźni w sile wieku z Rzeszowa.

Zachodniopomorskie

Kolejne cztery osoby z Pomorza Zachodniego są zakażone koronawirusem. 

Wśród zakażonych jest kobieta w średnim wieku z powiatu gryfickiego i starszy mężczyzna z tego powiatu. W powiecie kołobrzeskim też potwierdzono dwa kolejne przypadki; to młody mężczyzna i mężczyzna w średnim wieku.

Lubelskie

W woj. lubelskim są dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowała w czwartek po południu rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. 

"Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat, z powiatu zamojskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym" - podała Strzępka w komunikacie.

Opolskie

W czwartek wczesnym wieczorem poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. 

Są to mężczyzna i kobieta w wieku senioralnym z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Opolski sanepid w czwartek poinformował także o śmierci jednej z pacjentek szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

Lubuskie

W woj. lubuskim stwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

SARS-COV-2 wykryto u kobiety w średnim wieku z Zielonej Góry. Stan jej zdrowia jest dobry, przebywa w izolacji domowej.

Pomorskie

W woj. pomorskim także potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem.

Badania wykazały obecność patogenu u kobiety w średnim wieku z powiatu gdańskiego, która była wcześniej objęta nadzorem epidemiologicznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama