Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o 119 nowych przypadkach koronawirusa. Jednocześnie resort przekazał wiadomość o śmierci kolejnych czterech osób. Tym samym łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 4532 osób, z czego 111 zmarło.

"Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował na Twitterze resort zdrowia.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci kolejnych czterech osób: 64-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Krakowie, 83-letniej kobiety hospitalizowanej w Tychach, 77-letniego mężczyzny ze szpitala w Poznaniu oraz 85-letniego mężczyzny, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Jak podał resort - wszyscy mieli choroby współistniejące.

Reklama

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

1080
38
2570
49
4147
52
694
29
2159
32
656
12
2880
38
632
27
1682
46
4806
76
1361
15
672
27
1095
31
1699
10
1491
22
1264
66

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, siedmiu osób z woj. świętokrzyskiego, siedmiu osób z woj. zachodniopomorskiego, pięciu osób z woj. podlaskiego, czterech osób z warmińsko-mazurskiego, trzech osób z woj. podkarpackiego i dwóch osób z woj. pomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 4532, w tym 111 osób zmarło.

Ładowanie...

Województwo pomorskie

Jak poinformował państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak - na Pomorzu badania wykazały obecność patogenu u kobiety w starszym wieku z powiatu wejherowskiego oraz mężczyzny w średnim wieku ze Słupska. Osoby te były wcześniej objęte nadzorem epidemiologicznym.

Województwo śląskie

Na Śląsku z powodu powikłań wywołanych koronawirusem zmarła 83-letnia mieszkanka Bytomia, hospitalizowana w Tychach. Poinformowano także o o 32 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w regionie. 

Jak podała we wtorek rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, w izolacji domowej pozostanie czworo zakażonych mieszkańców Sosnowca - dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna. Dobry stan zdrowia pozwala na leczenie w domu: mieszkańca w sile wieku z powiatu bielskiego, kobiety w sile wieku z Rudy Śląskiej, młodego mieszkańca Tychów, starszej mieszkanki Mikołowa, jednej osoby z Mszany, dwóch z Wodzisławia Śląskiego, dwóch z Pszowa i po jednej z Rydułtów oraz Czyżowic.

Zakażenie potwierdzono także u starszego mężczyzny z powiatu lublinieckiego, kobiety w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkańca powiatu gliwickiego w sile wieku oraz kobiety w średnim wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Dodatnich okazało się także osiem próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz pięć próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Województwo podlaskie

Na Podlasiu kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, to mężczyzna w sile wieku z Białegostoku i nastolatek z powiatu bielskiego (obaj przebywają w izolacji domowej) oraz trzy osoby hospitalizowane - mieszkańcy powiatu bielskiego: starsza kobieta (szpital wojewódzki w Łomży), starszy mężczyzna (USK w Białymstoku) oraz młody mężczyzna (szpital powiatowy w Bielsku Podlaskim).

Województwo świętokrzyskie

Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego poinformowała, że wśród zakażonych jest sześć kobiet: cztery w sile wieku - z powiatów ostrowieckiego, jędrzejowskiego, starachowickiego i kieleckiego oraz dwie młode kobiety i mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego.

Województwo wielkopolskie

W szpitalu w Poznaniu, z powodu COVID-19 zmarł 77-letni mężczyzna. W Wielkopolsce zakażenie potwierdzono także u siedmiu osób z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wśród których jest dwoje dzieci. Kolejne potwierdzone przypadki to cztery osoby z powiatu chodzieskiego, dwóch mężczyzn z powiatu poznańskiego, 63-letniego mieszkaniec powiatu pilskiego, 58-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego oraz 89-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego.

Województwo lubelskie

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie dotyczą: młodego mężczyzny i młodej kobiety z Lublina, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, dwóch kobiet i młodego mężczyzny z powiatu zamojskiego, kobiety z Zamościa, kobiety z powiatu chełmskiego, mężczyzny z powiatu lubelskiego oraz mieszkanki powiatu ryckiego. Wszystkie  te osoby miały styczność z zarażonymi wcześniej.

Województwo zachodniopomorskie

Wśród kolejnych siedmiu zakażonych w województwie zachodniopomorskim są: młoda kobieta i młody mężczyzna pochodzący ze Szczecina, starsza kobieta z powiatu gryfickiego, mężczyzna i kobieta w średnim wieku ze Świnoujścia, młody mężczyzna z powiatu goleniowskiego i kobieta w średnim wieku z powiatu gryfińskiego.

Województwo warmińsko-mazurskie

Najnowsze cztery dodatnie wyniki badań potwierdzono u trzech osób z powiatu iławskiego - dwóch kobiet i mężczyzny oraz u mężczyzny z powiatu elbląskiego. Wszyscy oni są w średnim w wieku i zostali zakażeni w wyniku tzw. transmisji lokalnej i przebywają w domach.

Województwo małopolskie

W grupie 14 osób zakażonych w Małopolsce jest osiem kobiet i sześciu mężczyzn. Cztery osoby to mieszkańcy Krakowa, jedna osoba z Tarnowa, cztery osoby z powiatu brzeskiego oraz po jednej osobie z powiatów: krakowskiego, olkuskiego, wielickiego, tatrzańskiego i suskiego. Cztery osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Województwo podkarpackie

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu  to starsza kobieta z powiatu leżajskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego oraz starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego. Kobieta z pow. leżajskiego jest hospitalizowana, a dwie pozostałe osoby przebywają w izolacji. W regionie odnotowano także siódmy zgon - w jednoimiennym szpitalu w Łańcucie w zmarł 85-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Województwo dolnośląskie

Jak przekazały we wtorek przed południem służby prasowe wojewody dolnośląskiego, w regionie zdiagnozowano 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. "Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: trzebnickiego, jeleniogórskiego, górowskiego, kłodzkiego, kamiennogórskiego, lubińskiego i oleśnickiego" - podano.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje