Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia o sytuacji na Śląsku

Około 98 proc. zakażeń koronawirusem w kopalniach przebiega bezobjawowo, na Śląsku są wolne łóżka szpitalne i respiratory - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując ostatnie dane dotyczące nowych przypadków. Dodał, że testy w kopalniach będą kontynuowane i trzeba się tam spodziewać dalszych dodatnich wyników.

W poniedziałek (8 czerwca) zanotowano największą od początku epidemii liczbę 599 potwierdzonych nowych przypadków. 326 z nich wykryto w woj. śląskim. W weekend Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1151 nowych zakażeniach koronawirusem, z których 676 zanotowano na Śląsku. Zdecydowana większość dotyczyła górników i ich rodzin.

Badania przesiewowe w kopalniach

"Na wczorajszy wynik zdecydowany wpływ mają wyniki badań przesiewowych w kopalniach. Trzeba jednak przy tym wziąć pod uwagę, że w granicach 98 proc. zakażeń wśród górników to zakażenia bezobjawowe. Na Śląsku nie mamy ani wzrostu zajętych łóżek szpitalnych, ani respiratorów. Mamy wolnych ponad 60 proc. łóżek i 88 respiratorów" - wskazał rzecznik.

Reklama

Dodał, że w najbliższych dniach będą kontynuowane badania w kolejnych kopalniach, stąd nadal trzeba spodziewać się dość dużych pozytywnych wyników na Śląsku. "Nikt przed nami nie prowadził tak dużego przesiewu wśród osób bezobjawowych" - zaznaczył.

Rzecznik resortu zdrowia mówił, że "wyniki z województwa łódzkiego to już zamykane ogniska w szpitalu w Sieradzu czy fabryce mrożonek w Działoszynie". W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia informowało o 77 nowych zakażeniach w Łódzkiem, a w niedzielę o 119.

Prace w kopalniach wstrzymane

Szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin zapowiedział w poniedziałek (8 czerwca), że od wtorku wstrzymane zostaną prace w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

52
2
57
2
53
17
43
1
7
43
15
55
2
135
2
20
41
28
37
2
61
1
122
2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne