Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo: Są kolejne przypadki zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu, że potwierdzono 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba chorych w Polsce wzrosła do 5205. Są też 23 kolejne ofiary śmiertelne. Łącznie od 4 marca, czyli dnia potwierdzenia pierwszego przypadku, zmarło w Polsce 159 osób. Tylko 8 kwietnia resort przekazał informacje o 357 przypadkach i 30 zgonach.

Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, pięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, czterech osób z woj. lubuskiego, czterech osób z woj. świętokrzyskiego, trzech osób z woj. opolskiego oraz jednej osoby z woj. pomorskiego.

Jak dodało Ministerstwo Zdrowia, po weryfikacji według miejsca zamieszkania, dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

Reklama

W komunikacie resortu znalazła się również informacja o 23 kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa.

"Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, cztery osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, trzy osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi" - czytamy.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 5205. Dotychczas zmarło 159 osób.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Co wiemy o koronawirusie?

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca 2020.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy