Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Mapa przypadków

Do tej pory potwierdzono w Polsce 17 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak podkreśla minister zdrowia Łukasz Szumowski, liczba zakażonych wciąż będzie rosła. O kolejnych chorych informować będą wojewodowie, natomiast podsumowywać wszystkie działania i przypadki będą dwa razy dziennie przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Gdzie są pacjenci zakażeni koronawirusem?

W niedzielę w Polsce było łącznie 11 chorych, dziś to już 17 osób.

Gdzie są pacjenci zakażeni koronawirusem?

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w Polsce w środę 4 marca. 66-letni pan Mieczysław pochodzi z województwa lubuskiego, z Cybinki, i jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Do Polski przyjechał z Niemiec autokarem.

W piątek 6 marca liczba zakażonych zwiększyła się do pięciu - koronawirusa wykryto u starszego małżeństwa ze Szczecina, które wróciło z Włoch, 26-letniego mężczyzny, który wrócił z Wielkiej Brytanii (Wrocław) oraz u kobiety z Ostródy, która podróżowała autokarem z Niemiec z mężczyzną, pierwszym pacjentem z koronawirusem w kraju.

Reklama

W sobotę 7 marca odnotowano kolejny przypadek - u mężczyzny z Ostródy, który przyjechał z Niemiec z "pacjentem zero".

Niedziela, 8 marca - pięć nowych przypadków. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z Raciborza (woj. śląskie), dwóch z Warszawy i  jednej osoby z Wrocławia, przy czym stan pacjenta z woj. dolnośląskiego określany jest jako ciężki.

W poniedziałek 9 marca nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w Krakowie, Raciborzu, Wrocławiu i Poznaniu(łącznie sześć osób zakażonych).

Podsumowując: do tej pory odnotowano w Polsce dwa przypadki w Ostródzie, dwa w Warszawie, dwa w Szczecinie, trzy we Wrocławiu, pięć w Raciborzu i po jednym w Zielonej Górze, Krakowie i Poznaniu.

Gdzie dokładnie znajdują się chorzy? Zilustrowaliśmy to na poniższej mapie:

Sytuacja na świecie

Koronawirus, który pod koniec ubiegłego roku zaatakował w chińskim Wuhanie, wywołuje ciężkie zapalenie płuc.

Wirus niebezpiecznie rozprzestrzenił się na wiele krajów świata. Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie zainfekowanych jest ponad 110 tys. ludzi, a ponad 3,8 tys. spośród nich zmarło.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa można śledzić także na żywo. Umożliwia to mapa dostępna TUTAJ.

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w Europie i na świecie gromadzimy codziennie w naszym raporcie specjalnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy