Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażeń, szósta ofiara śmiertelna

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Resort podał też, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła tam w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami, ale zaznaczono, że "czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci". Po godz 11. resort przekazał, że "powodem śmierci 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Tym samym liczba osób zmarłych wzrosła do sześciu".

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą: pięciu osób z woj. śląskiego, po dwie osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci" - przekazało ministerstwo przed godziną 9 rano.

Po godz. 11 poinformowano, że powodem śmierci 37-letniej pacjentki było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. 

W sumie w Polsce dotąd potwierdzono 547, w tym sześć osób zmarło.

Reklama

Śląskie

Do 61 wzrosła liczba osób, u których w woj. śląskim wyniki badań laboratoryjnych wykazały zakażenie koronawirusem. O pięciu kolejnych przypadkach poinformowała w niedzielę rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

"W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach" - podała rzeczniczka.

Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu. Trzecią zakażoną osobą jest mężczyzna w sile wieku, który zgłosił się do szpitala w Częstochowie z objawami zakażania. "Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry" - podała Kucharzewska.

Jako dobry lekarz chorób zakaźnych ocenił także stan zdrowia kobiety w sile wieku, która zgłosiła się po pomoc po tygodniowej kwarantannie w domu. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach.

Także w Austrii był niedawno mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany na oddziale zakaźnym szpitala w Bytomiu. "Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę" - zaznaczyła rzeczniczka wojewody.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

356
4
346
2
467
7
134
381
5
150
357
5
135
4
592
8
1673
16
313
4
755
10
340
4
368
6
432
2
1485
24

Zachodniopomorskie

Mamy w woj. zachodniopomorskim kolejne potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To dwie kobiety, jedna ze Szczecina, druga z powiatu wałeckiego - poinformowała rzeczniczka WSSE w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

"11. przypadek to kobieta ze Szczecina, osoba z kontaktu od pacjenta hospitalizowanego na oddziale zakaźnym szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. 12. przypadek to kobieta z powiatu wałeckiego. Po powrocie z Wielkiej Brytanii przebywała w kwarantannie domowej. Po pojawieniu się objawów - gorączka, kaszel - został pobrany wymaz do badań. Kobieta nie wymaga hospitalizacji - przebywa w izolacji domowej" - podała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Podkarpackie

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny - 26. przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie. To kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie - poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Warmińsko-mazurskie

Nowy przypadek zachorowania na koronawirusa odnotowano w niedzielę na Warmii i Mazurach. W sumie w regionie zachorowało 21 osób - poinformował w niedzielę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Odnotowany obecnie chory to mężczyzna w średnim wieku z powiatu olsztyńskiego. Wrócił z Austrii; jest hospitalizowany a jego stan określany jest jako dobry - podały służby wojewody.

Pomorskie

Na Pomorzu potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w niedzielę biuro prasowe wojewody pomorskiego. Łącznie w województwie na COVID-19 choruje 16 osób.

Biuro prasowe wojewody podało, że potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz starszej.Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że osoby, u których stwierdzono koronawirusa pochodzą z Gdańska. Obie wróciły z zagranicy, były objęte nadzorem sanitarnym. Jedna z osób ze względu na stan zdrowia i choroby współtowarzyszące jest hospitalizowana w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej, u drugiej osoby stan zdrowia jest dobry i będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL