Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Kolejne duże ognisko w zakładzie drobiarskim w Wielkopolsce

Kolejne duże ognisko koronawirusa zostało odkryte na południu Wielkopolski, w powiecie ostrzeszowskim. Tym razem chodzi o zakład zajmujący się przetwórstwem drobiu.


Najnowsze dane, które Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek 3 sierpnia wskazują, że w Wielkopolsce jest 98 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem. Aż 84 z nich dotyczy osób z powiatu ostrzeszowskiego. 

W zakładzie, gdzie wykryto ognisko koronawirusa, w sumie zatrudnionych jest kilkaset osób. Pierwsze sygnały o zakażeniu miały pojawić się przed weekendem. Do poniedziałku, po zbadaniu załogi, testy pozytywne wyszły na razie u 164 osób (także u członków rodzin). "Głos Wielkopolski" wskazuje jednak, że zakażonych może być więcej, ponieważ nie ma jeszcze wyników wszystkich testów.

Reklama

Jak zapowiada Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego, w najbliższy piątek ma zostać uruchomiony w firmie punkt drive-thru. Natomiast na początku przyszłego tygodnia będzie też punkt wymazowy w Ostrzeszowie.

Przypomnijmy, że już wcześniej, w maju, duże ognisko koronawirusa zostało zidentyfikowane na terenie innej firmy w Wielkopolsce - w zakładzie meblarskim w Kępnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje