Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Już 12 zarażonych pracowników szpitala w Nowym Mieście

Do 12 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą (woj. mazowieckie). Kolejnych 60 pielęgniarek, lekarzy, pracowników obsługi i pacjentów czeka na wyniki badań. W lecznicy zaczyna brakować personelu.

"Mamy potwierdzenie z laboratorium o kolejnych pracownikach szpitala zarażonych koronawirusem. Obecnie jest to 12 osób" - poinformował w środę po południu starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. Dodał, że od 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów pobrane zostały próbki do badań. "Może się więc okazać, że zarażonych będzie więcej" - dodał.

Poważny problem

Ambroziak powiedział, że osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy. 

"Z tego powodu w szpitalu w Nowym Mieście zaczyna brakować lekarzy i pielęgniarek. O sytuacji poinformowany został wojewoda mazowiecki i NFZ. Czekamy na decyzje" - stwierdził starosta. 

Reklama

Obecnie na oddziale wewnętrznym i chirurgicznym w szpitalu w Nowym Mieście przebywa ok. 30 pacjentów.

Pierwsza zachorowała pielęgniarka

Jako pierwsza zachorowała 45-letnia pielęgniarka ze szpitala Nowym Mieście nad Pilicą. Kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, w środę rano trafiła do szpitala w Radomiu. Jej stan określono jako stabilny.

W środę okazało się także, że zarażony jest również lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Z tamtejszym szpitalem miała także kontakt chora pielęgniarka z Nowego Miasta. Obecnie na wyniki badań czekają 34 osoby z grójeckiego środowiska medycznego.

Zdaniem starosty, osób zarażonych może być więcej, bo pracownicy służby zdrowia z Nowego Miasta i Grójca pracowali także w innych placówkach m.in. w Radomiu, Piasecznie i Opocznie.

Kierowca autobusu zakażony

W radomskim szpitalu od poniedziałku leczony jest również 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów. U mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

Reklama

Reklama

Reklama