Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: Internauci zorganizowali akcję "zostań w domu"

Po ogłoszeniu przez WHO pandemii COVID-19, lekarze, samorządowcy i ministrowie apelują o ograniczenie kontaktów, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Swoją akcję zachęcającą do pozostania w domu zorganizowali także na Twitterze internauci.

W ramach akcji #zostańwdomu dzielą się swoimi doświadczeniami z dobrowolnej kwarantanny.

Piszą o filmach, które oglądają z dziećmi, książkach i grach, które urozmaicają im czas. "Poczytaj, obejrzyj dobry film, pracuj/ucz się zdalnie jeśli to tylko możliwe, poćwicz w mieszkaniu. W tych trudnych dniach bądźmy zdyscyplinowani i odpowiedzialni, tylko tak możemy powstrzymać tego paskudnego wirusa" - apeluje jeden z internautów.

"Potraktujcie serio zalecenia i zostańcie w domach tak długo jak trzeba. Nie powtórzmy błędów innych. Można mieć super czas z rodziną i nadrobić zaległe lektury" - namawia inny użytkownik Twittera.

Reklama

Do akcji przyłączył się Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, który na Twitterze opublikował wideo z dzieckiem grającym w piłkę nożną w domu.

"Wychodź z domu, kiedy to niezbędne. Nie panikuj, izolacja sprzyja ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Odżywiaj się zdrowo, śpij dużo i MYJ RĘCE!" - możemy natomiast przeczytać na profilu "Będąc młodym lekarzem".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy