Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ilu chorych w szpitalach i pod respiratorami?

23 293 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 przebywa obecnie w szpitalach, z czego 2315 pod respiratorami. To o 726 hospitalizacji i 70 zajętych respiratorów więcej niż dzień wcześniej.

Liczba zajętych obecnie łóżek w szpitalach i respiratorów jest najwyższa od początku pandemii.

W piątek notowano 22 567 zajętych łóżek covidowych i 2245 zajętych respiratorów.

Obecnie - jak informuje resort zdrowia - w placówkach w kraju dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 przeznaczono w sumie 32 713 łóżek i 3 154 respiratory. Zajętych jest zatem 71 proc. dostępnych miejsc w szpitalach i 73 proc. respiratorów.

Ładowanie...

Epidemia się nasila

W związku z rosnącą liczbą nowych zakażeń uruchamiane są kolejne łóżka covidowe, także w szpitalach tymczasowych. Jak zapewniał w piątek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w przyszłym tygodniu baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 ma zwiększyć się do 37 tys. Ma też przybyć 300 nowych respiratorów przeznaczonych dla zakażonych SARS-CoV-2.

Wobec nasilającej się pandemii wprowadzono w całym kraju nowe obostrzenia, które obowiązują od soboty. Zamknięte są m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny, solaria. Otwarte są z kolei m.in. kościoły i biblioteki. Restrykcje potrwają do 9 kwietnia. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Reklama

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje groźną dla życia i zdrowia chorobę COVID-19, stwierdzono dotychczas u ponad 122 mln ludzi na świecie, a ponad 2,69 mln zakażonych zmarło.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama