Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ile zakażeń i zgonów 11 lipca?

Mamy 227 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem - wynika z danych przedstawionych w poniedziałek przez resort zdrowia. Minionej doby nikt nie zmarł z powodu COVID-19. Tydzień temu, 4 lipca, informowano o 119 zakażeniach koronawirusem.

Na 227 wykrytych zakażeń koronawirusem, 194 to nowe infekcje, a 33 ponowne - wynika z rządowych danych. Minionej doby wykonano 2047 testów.

Najwięcej nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w województwach: mazowieckim (52), śląskim (29), małopolskim (25) oraz dolnośląskim (19). Szczegółowe dane dostępne są tutaj

Tydzień temu, 4 lipca, Ministerstwo Zdrowia informowało o 119 zakażeniach koronawirusem. Nie zmarła żadna osoba z COVID-19. Wtedy też wykonano 1843 testy w kierunku SARS-CoV-2.

Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował w piątek, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni w Polsce widać "mniej więcej 60-procentowe wzrosty zakażeń koronawirusem".  - Roboczo przyjęliśmy, że poniżej 5 tys. hospitalizacji w skali kraju, nie będą podejmowane żadne kroki restrykcyjne - zapowiedział. 

Pandemia COVID-19. Siódma fala w Europie

Kolejna fala pandemii COVID-19 pojawiła się w wielu krajach UE, m.in. we Francji i Niemczech, a za wzrost zakażeń odpowiadają subwarianty Omikronu - BA.4 i BA.5. Po kilku miesiącach spadków liczba nowych infekcji na całym świecie wzrosła czwarty tydzień z rzędu - informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Europejska Agencja Leków (EMA) poinformowała, że w wielu krajach UE pojawiła się siódma fala pandemii, a stosowane dotąd szczepionki, choć nadal dostarczają pewnej ochrony i zapobiegają hospitalizacji oraz śmierci, są mniej skuteczne wobec subwariantów BA.4 i BA.5.

Eksperci zaznaczają, że dostępne dotychczas dane epidemiologiczne nie wskazują, by infekcje tymi subwariantami powodowały cięższy przebieg choroby lub proporcjonalnie więcej zgonów niż wcześniejsze warianty. Jednak gwałtowny wzrost liczby zachorowań przekłada się na rosnącą liczbę hospitalizacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy