Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Granica miliona zakażeń przekroczona

Polska przekroczyła granicę miliona zakażeń od początku pandemii. W rankingu europejskich krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię pod tym względem nasz kraj plasuje się na siódmej pozycji. Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o zgony.

Polska stała się 13. krajem na świecie, w którym liczba zakażonych przekroczyła milion.

Reklama

W Europie łącznie najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem stwierdzono dotychczas w Rosji - ponad 2 mln 340 tys. W rankingu wordometers.info na kolejnych miejscach plasują się: Francja (ponad 2 mln 230 tys.), Hiszpania (1 mln 673 tys.) oraz Wielka Brytania (1 mln 643 tys.).

Piąte w rankingu są Włochy z łączną liczbą zakażonych na poziomie 1 mln 620 tys.

Polska jest aktualnie siódma, poza wymienionymi krajami, nieznacznie wyprzedzają nas także Niemcy, gdzie dotychczas stwierdzono łącznie 1 ml 85 tys. zakażeń SARS-Cov-2.

Łączna liczba zgonów. Polska na szóstym miejscu

Patrząc na łączne liczby zgonów od początku pandemii, lista ta wygląda nieco inaczej. Po tym względem najtrudniejsza sytuacja w Europie jest w Wielkie Brytanii. Dotychczas zmarło tam ponad 59 tys. osób. Na drugim miejscu znajdują się Włochy (ponad 56 tys.) a na trzecim Francja (ponad 53 tys.).

W tym zestawieniu Polska plasuje się na szóstym miejscu. 

Czarny listopad

Pierwszy przypadek zakażenia SARS-Cov-2 stwierdzono w Polsce 4 marca. Najtrudniejszym miesiącem od początku pandemii był dotychczas listopad. 

Na koniec października łączna liczba zakażonych wynosiła 362 731, stwierdzono także 5631 zgonów. W kolejnym miesiącu dane wprost poszybowały w górę. W listopadzie stwierdzono ponad 600 tys. nowych przypadków SARS-Cov-2, a ponad 12 tys. chorych zmarło. 

Ładowanie...

Świat: Najgorzej w USA, Indiach i Brazylii 

Zapalenie płuc nazwane przez ekspertów COVID-19 pierwszy raz rozpoznali lekarzy w mieście Wuhan w Chinach pod koniec 2019 roku. Liczba zakażeń wirusem, który zdaniem naukowców pochodzi prawdopodobnie od zwierząt, wzrosła tak gwałtownie, że 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan pandemii.

Ogółem na świecie od początku pandemii zdiagnozowano już ponad 64 mln zakażeń SARS-CoV-2, w tym ponad 1 mln 1487 osób zmarło. 

Najwięcej infekcji odnotowano w USA (14,1 mln), w Indiach (9,5 mln) i w Brazylii (6,4 mln). Za ozdrowieńców uważa się blisko 44,5 mln osób.

Gdzie nie notuje się zakażeń?

Według danych serwisu worldometers.info kilka państw i terytoriów pokonało epidemię i nie ma tam obecnie żadnych aktywnych przypadków zakażeń. Są to: Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Makau, Timor Wschodni, Grenlandia, Montserrat, Wyspy Marshalla i Vanuatu.

Wyspiarskie państwa: Wyspy Salomona, Kiribati, Mikronezja, Tonga, Palau, Tuvalu i Nauru to te, w których nie odnotowano oficjalnie żadnych przypadków zakażeń od początku światowej pandemii.

Ani jednego przypadku infekcji SARS-CoV-2 nie potwierdziły także władze Korei Północnej i Turkmenistanu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje