Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce dzisiaj. Waldemar Kraska: Poniżej 24 tysięcy nowych zakażeń

Dzisiejsze dane nie powinny przekroczyć 24 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce - przekazał w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dzień wcześniej resort zdrowia informował o rekordowych w tej fali 24 882 nowych przypadkach i zgonach kolejnych 370 osób z COVID-19.

Jak przekazał Waldemar Kraska, który gościł w TVP, w szpitalach przebywa obecnie około 16 tysięcy osób zakażonych SARS-CoV-2. W sumie w kraju przygotowano 22 tysiące łóżek dla pacjentów covidowych. Dzień wcześniej hospitalizowanych było 15 713 pacjentów z COVID-19, z czego 1 345 osób korzystało z pomocy respiratora.


Koronawirus a obostrzenia

Z najnowszych informacji, jakie przekazał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski wynika, że nowe restrykcje i ograniczenia nie będą wprowadzane, a służby mają się skupić na egzekwowaniu już obowiązujących, jak dystans, dezynfekcja, maseczka. 

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono dotychczas u ponad 255,2 mln ludzi na świecie, a ponad 5,12 mln zainfekowanych zmarło. Wykonano ok. 7,6 mld szczepień przeciw COVID-19. 

Reklama

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Informujemy na bieżąco TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje