Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce dzisiaj. Waldemar Kraska: Bardzo duża liczba

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem radiowej Trójki, nie zdradził jednak liczby nowych zakażeń. Przyznał, że liczba jest "bardzo duża" i o 10:20 zdradzi ją minister zdrowia na konferencji prasowej Adam Niedzielski. Tydzień temu informowano o 16 173 zakażeniach i 684 zgonach.

Zapis konferencji prasowej ministra zdrowia - CZYTAJ TUTAJ

- Dotychczas potwierdzono w Polsce 966 przypadków zakażeń wariantem Omikron. To prawie 20 proc. próbek, które badamy. Widzimy, że Omikron bardzo szybko wypiera wariant Delta - powiedział Waldemar Kraska. 

Przyznał, że piąta fala jest już w Polsce. - Fala nie zbliża się do naszego kraju, tylko już w nim jest - stwierdził. 

Reklama

- Delta zaczyna odchodzić w zapomnienie. Omikron jest tak zakaźny, że tych nowych przypadków zakażenia jest zdecydowanie więcej. Czy będzie się to przekładało na liczbę hospitalizacji? Wszystkie statystyki z krajów zachodnich pokazują, że w przypadku, gdy społeczeństwo jest wyszczepione powyżej 75 proc. to wzrost hospitalizacji spowodowanej Omikronem nie jest tak duży. U nas musimy się niestety spodziewać wzrostu hospitalizacji - podkreślił Kraska. 

Koronawirus w Polsce. Dane z wtorku

We wtorek w szpitalach przebywało 14 398 pacjentów z COVID-19, w tym 1 421 chorych podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 468 łóżek i 2 736 respiratorów.

Na kwarantannie było we wtorek 377 696 osób. Wyzdrowiało dotąd 3 806 139 zakażonych. 

- Piąta fala zapukała do nas i zaczyna się na dobre rozgaszczać w naszych progach - mówił we wtorek Kraska. 

Rezygnacja członków Rady Medycznej

W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy premierze zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu napisali m.in., że decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy