Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Dolnośląskie: Ognisko zakażeń w ośrodku Caritas

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pacjentów oraz 11 osób z personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez legnicką Caritas. Oddział organizacji działający przy diecezji legnickiej prosi o wsparcie wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w opiece nad pacjentami przebywającymi w ośrodku.

Jak podała w środę Caritas Diecezji Legnickiej, w prowadzonym przez tę organizacje Zakładzie Opiekuńczno-Leczniczym przebywa obecnie 33 pacjentów, z czego 25 jest zakażonych koronawirusem.

Reklama

"Personel ZOL pracujący obecnie tylko w naszej placówce liczy 22 osoby. Jedenaście osób ma wynik ujemny, pozostali mają wynik dodatni" - podano w komunikacie.

Legnicka Caritas zapewniła przy tym, że pacjenci ośrodka są systematycznie konsultowani przez lekarza pracującego z ZOL-u.

Caritas prosi o pomoc wolontariuszy

Do opieki nad pacjentami zgłosiło się dodatkowo trzech pracowników Caritas z Jeleniej Góry. ZOL czeka na powrót personelu, który jest w kwarantannie, a legnicka Caritas prosi wolontariuszy o pomoc przy opiece na chorymi pacjentami. Jak podano, do tej pory zgłosiło się dwóch wolontariuszy.

W środę na Dolnym Śląsku potwierdzono 315 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 7688 mieszkańców województwa, z czego 4598 wyzdrowiało.

Liczba osób zakażonych koronawirusem, które leczone są w dolnośląskich szpitalach wynosi na dzień 14 października 300.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje