Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. ​Czy można się przemieszczać?

Po długim okresie kwarantanny rząd poluźnił nieco obostrzenia dotyczące poruszania się. Odpowiedź na pytanie "czy można się przemieszczać" brzmi: tak, jednak nie wszędzie.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Reklama

Czy można się przemieszczać?

Od 20 kwietnia można przemieszczać się w celach rekreacyjnych, a to oznacza, że możemy pojechać na wycieczkę do lasu, przejść się do parku czy po plaży. Pamiętajmy jednak, że w tych miejscach nie wolno nam korzystać z miejsc biwakowych. Zamknięte pozostają również place zabaw. 

Można za to swobodnie jeździć na rowerze, choć nadal zabrania się korzystania z rowerów miejskich. Nie wprowadzono zakazu przemieszczania się pomiędzy miastami czy wyjazdu za granicę. Musimy jednak pamiętać, że po powrocie z innego kraju będziemy musieli obowiązkowo odbyć dwutygodniową kwarantannę. 

Czytaj również:

Co z obroną prac dyplomowych?

Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki?

Czy wymóg odstępu na ulicy dotyczy także par?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy