Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki apeluje o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

"W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych" - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Apel opublikowano w piątek (7 sierpnia) na stronie internetowej episkopatu. 

Zwrot do wiernych i kapłanów

Przewodniczący KEP zwrócił w nim uwagę na informacje z ostatnich dni o wzroście zakażeń koronawirusem. "W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych" - podkreślił.

Abp Gądecki zaapelował też do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku, a także by stwarzali im możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Reklama

"Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie - choć w trudniejszych warunkach - mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim" - napisał przewodniczący KEP.

"Epidemia się nie skończyła"

Abp Gądecki przestrzegł także, że choć wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżom i spotkaniom, to może też osłabić naszą czujność.

"Epidemia się nie skończyła i dlatego - w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych - proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych" - dodał.

"Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię" - napisał przewodniczący KEP. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama