Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: 58 potwierdzonych przypadków, w tym jeden zgon

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek rano najnowsze dane odnośnie ilości potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Liczba zakażonych wynosi 58. Jedna osoba zmarła.

"Mamy siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. podkarpackiego  (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź)" - podał resort w komunikacie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 58. Jedna pacjentka zmarła w czwartek. Była hospitalizowana w Poznaniu. Stan jej zdrowia był ciężki. Cierpiała na inne schorzenia.

Koronawirus w Polsce

Resort zdrowia o pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem poinformował czwartego marca, ponad tydzień temu. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają między innymi w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Leżajsku, Łodzi i Lublinie.

Reklama

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy chińskiej prowincji Hubei.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje