Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. 45 nowych przypadków

W Polsce potwierdzono kolejne 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki, potwierdzone wynikami testów laboratoryjnych, dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, ośmiu osób z woj. dolnośląskiego, pięciu osób z woj. śląskiego, pięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, pięciu osób z woj. małopolskiego, trzecg osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 844, w tym dziewięć osób zmarło. 

Co wiemy o nowych przypadkach?

Małopolskie: Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u czwórki mieszkańców Krakowa: starszej kobiety, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego - jej stan jest dobry; młodego mężczyzny, który przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze; młodego mężczyzny, który został skierowany do Szpitala Uniwersyteckiego, jego stan jest dobry oraz mężczyzny w sile wieku, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jego stan jest stabilny. Zakażenie koronawirusem stwierdzono również u młodego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze.

Dolnośląskie: Jedna osoba przebywa w szpitalu w Wałbrzychu, a siedem znajduje się w domowej kwarantannie.

Reklama

Śląskie: Trzy osoby leczone są w szpitalu Raciborzu, jedna w Częstochowie, a jedna w domu koło Cieszyna.

Warmińsko-mazurskie: Odnotowane nowe przypadki dotyczą mieszkańców Elbląga. To chłopiec, dziewczynka i młody mężczyzna. Przebywają w kwarantannie domowej. Ich stan określa się jako dobry.

Zachodniopomorskie: Trzy z pięciu osób, u których potwierdzono koronawirusa, przebywają obecnie w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Wśród nich jest kobieta z powiatu koszalińskiego, która wróciła ze Szwajcarii, mężczyzna z powiatu koszalińskiego, który wrócił z Anglii, a także mężczyzna z powiatu koszalińskiego, który miał kontakt z osobą z potwierdzonym COVID-19. W szpitalu w Poznaniu przebywa mężczyzna z powiatu świdwińskiego, a w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie - kobieta z powiatu stargardzkiego. Wcześniej kobieta miała kontakt z innym pacjentem ze szczecińskiego szpitala. Stan wszystkich pięciu nowych pacjentów z koronawirusem jest dobry.

Łódzkie: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą starszej kobiety, nastoletniej dziewczyny, pięciu kobiet w średnim wieku, jednego dziecka, trzech nastoletnich chłopców, trzech mężczyzn w średnim wieku oraz czterech młodych mężczyzn. Są to osoby w wieku od 7 do 75 lat, które miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.

Wielkopolskie: Ostatni przypadek wykrycia koronawirusa potwierdzono u pacjenta hospitalizowanego w poznańskim szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej. To mężczyzna w średnim wieku z powiatu grodziskiego. Jego stan zdrowia jest dobry. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

365
1290
7
1638
4
502
1408
536
2
1029
300
722
2116
1
526
6
148
327
2
990
1
962
2
285

Reklama

Reklama

Reklama