Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. 4 maja zostaną otwarte wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach

Od poniedziałku (4 maja) zostają otwarte wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach - poinformowały w czwartek (30 kwietnia) władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wejścia na drogę do Morskiego Oka i do Doliny Kościeliskiej będą jednak limitowane. Rusza także kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

"Od 4 maja, w związku z rządową z polityką łagodzenia obostrzeń, ponownie otwieramy Tatrzański Park Narodowy dla ruchu turystycznego. W związku z tym mamy kilka apeli i zaleceń. Będziemy zachęcać turystów do tego, żeby kupowali bilety wstępu na szlaki online. Można to zrobić np. za pomocą dwóch aplikacji. Chcemy do minimum wyeliminować punkt styku turysty z naszą obsługą" - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Na tatrzańskich szlakach nie będzie obowiązku używania maseczek, natomiast władze parku zalecają ich używanie na parkingach oraz w punktach sprzedaży biletów.

Reklama

"Należy pamiętać o konieczności zachowania dystansu w szczególności wszędzie tam, gdzie może dochodzić do koncentracji ludzi, na szlakach najbardziej obleganych. Na drodze do Morskiego Oka czy w Dolinie Kościeliskiej wprowadzimy limity wstępu" - dodał Ziobrowski.

Mimo że w wyższych partiach Tatr wciąż leży śnieg, po górach nie będzie już można poruszać się na nartach, aż do kolejnej zimy. W poniedziałek nie ruszą jeszcze usługi przewozu konnego na trasie do Morskiego Oka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy