Reklama

Reklama

Koronawirus w dwóch przedszkolach w Polsce. Placówki czasowo zamknięte

Publiczne Przedszkole nr 11 w Radomiu zostało czasowo zamknięte po potwierdzeniu koronawirusa u jednego z dzieci – poinformowała w czwartek (16 lipca) rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Piechota-Kaim. Z tego samego powodu zamknięto też placówkę w podpoznańskim Suchym Lesie. SARS-CoV-2 wykryto pięcioletniego dziecka i jego mamy.

Rzeczniczka prezydenta Radomia poinformowała, że dyrekcja placówki przy ul. Kościuszki przekazała do sanepidu listę osób, które mogły mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Dalsze decyzje w tej sprawie będzie podejmowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu.

Do przedszkola uczęszczało w ostatnich dniach 19 dzieci. Rzeczniczka powiedziała, że to jedyna tego typu placówka w Radomiu zamknięta z powodu koronawirusa. 

We wtorek, po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią, otwarto żłobek przy ulicy PCK. W sumie zakażenie wykryto tam u 27 osób wśród pracowników, dzieci i ich rodziców. 

Reklama

Zamknięte przedszkole w Wielkopolsce

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono także u pięcioletniego dziecka uczęszczającego do przedszkola w podpoznańskim Suchym Lesie. Zakażona jest także jego mama. 

Rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała, że pięciolatek wraz z mamą są hospitalizowani w poznańskim szpitalu jednoimiennym od wtorku. "Czekamy na listę, którą sporządza dyrekcja przedszkola, ile dzieci miało kontakt z tym dzieckiem" - powiedziała.

Dodała, że chodzi o dwie grupy przedszkolaków, ich rodziny i pracowników placówki. "Zapewne będzie to kilkadziesiąt osób" - oceniła.

Staszewska wskazała, że osoby, które miały styczność z zakażonym dzieckiem zostaną objęte kwarantanną. Przedszkole w Suchym Lesie zostało zamknięte.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3342 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 187 osób zmarło, a 2324 wyzdrowiały.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy