Reklama

Reklama

Koronawirus w Ciechocinku. Jaki jest stan zakażonych kuracjuszy?

Stan kuracjuszy zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, którzy zostali przewiezieni z sanatorium w Ciechocinku, jest dobry - poinformowała w środę (26 sierpnia) rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łącznie 21 kuracjuszy. 

"Łącznie wynik pozytywny uzyskało 21 pacjentów, a wśród zakażonych nie ma pracowników szpitala uzdrowiskowego. Wszystkie osoby, które uzyskały wynik pozytywny, zostały przetransportowane do izolatorium w Grudziądzu" - podało Uzdrowisko Ciechocinek SA. 

Rzecznik prasowa szpitala w Grudziądzu, który w okresie epidemii koronawirusa został przemianowany na jednoimienny zakaźny, przekazała w środę rano, że przewiezieni kuracjusze są w stanie dobrym.

Kuracjuszka: Zostałam uwięziona

- Przyjechałam tu na cztery dni i zostałam uwięziona. Siedzimy odizolowani i marzymy o tym, aby wynik testu był negatywny. Chcemy jak najszybciej wrócić do domu - powiedziała Interii we wtorek (25 sierpnia) 68-letnia Zofia Płaza, jedna z osób zatrzymanych przez koronawirusa w sanatorium w Ciechocinku.

Reklama

Informacja o zakażeniu pierwszej kuracjuszki podała w miniony piątek Polska Agencja Prasowa. Łącznie wymazy do badań pobrano od 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy