Reklama

Reklama

Koronawirus. Tylko 40 proc. medyków zapisało się na szczepienie. Dlatego rząd przedłuża termin

Kolejny raz przedłużono termin zapisów personelu medycznego na szczepienia przeciwko COVID-19. Teraz pracownicy medyczni mają czas na zgłoszenia do 14 stycznia - informuje Polsat News.

Polsat News poinformował, że przyczyną wydłużenia terminu dla medyków jest fakt, że nie wszyscy chętni zdążyli się zgłosić. Poprzedni termin upłynął 28 grudnia.

Reklama

Szef KPRM Michał Dworczyk w "Sygnałach dnia" PR1 przekazał, że grupa medyków, która jako pierwsza mogła zgłosić się do szczepienia, to około miliona osób. - Zgłosiło się 400 tysięcy. W tej chwili jeszcze podliczamy to, ale w związku z postulatami płynącymi ze środowisk lekarskich i właśnie środowisk medycznych przedłużamy ten termin zapisów do 14 stycznia - powiedział minister Dworczyk.

Jego zdaniem na zainteresowanie medyków szczepionkami wpłynął specyficzny okres świąteczno-noworoczny. - Po prostu część lekarzy, personelu medycznego zwraca uwagę na to, że ani szpitale, ani personel medyczny w trybie takim normalnym nie funkcjonuje - stwierdził Michał Dworczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy