Reklama

Reklama

Koronawirus. Śląskie: Lekarz zakażony. Placówka wstrzymuje przyjęcia

Lekarz - pracownik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest 12. pacjentem z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w woj. śląskim.

Potwierdziła to pełniąca obowiązki rzeczniczki szpitala Joanna Chłądzyńska. Poinformowała, że w związku z tym szpital wstrzymuje planowe przyjęcia w obu swoich lokalizacjach - przy ulicach Ceglanej i Medyków.

Trafił na oddział zakaźny

Lekarz - mężczyzna w sile wieku - trafił na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Jego stan jest dobry. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, ustalana jest obecnie lista jego kontaktów. Nie podała na razie, w jaki sposób mógł się zarazić.

Joanna Chłądzyńska sprecyzowała, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne od piątku wstrzymuje planowane przyjęcia i zabiegi, odwoływane są też wizyty w przyklinicznych poradniach, a praca obu izb przyjęć - w tym okulistycznej na Ceglanej - została zawieszona.

Reklama

Pacjenci i personel poddani badaniom

"Pacjenci oddziału intensywnej terapii i jego personel zostali poddani badaniom, wdrożono wszystkie procedury" - dodała.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne leczy m.in. osoby chorujące na nowotwory. Jak przypomniała Joanna Chłądzyńska, takie leczenie nie może być przerwane. Pacjenci, którzy mają w najbliższym czasie zaplanowaną chemioterapię lub radioterapię, nie zostaną jej pozbawieni. Przełożone będą natomiast zapewne wizyty kontrolne. Rzeczniczka zapewniła, że to szpital będzie się kontaktował w tej sprawie ze wszystkimi pacjentami. Cały czas w placówce obowiązuje zakaz odwiedzin.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach powstało w wyniku połączenia dwóch placówek medycznych: Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii oraz Centralnego Szpitala Klinicznego. Dysponuje ok. 600 łóżkami w dwóch lokalizacjach. W tej placówce uniwersyteckiej stale rozwijana jest również kompleksowa opieka onkologiczna m. in. nad pacjentami z bardzo rzadkimi nowotworami neuroendokrynnymi.

Ogółem w woj. śląskim potwierdzono dotąd 12 zakażeń koronawirusem. Pacjenci przebywają w Raciborzu (pięć osób), Cieszynie (trzy), Zawierciu (trzy) i Chorzowie (jedna). 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy