Reklama

Koronawirus. Siedem nowych ognisk zakażeń na Podkarpaciu

Z danych podkarpackiego sanepidu wynika, że w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu potwierdzono 729 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pojawiło się też siedem nowych ognisk zakażeń, w których odnotowano łącznie 142 przypadki koronawirusa.

Jak podał w poniedziałek (26 października) podkarpacki sanepid, spośród 729 nowych przypadków zakażenia SARS CoV-2 najwięcej odnotowano w Rzeszowie - 87 osób oraz w powiatach: mieleckim - 81 przypadków, jarosławskim - 58 i jasielskim 50.

Są to najczęściej przypadki z transmisji poziomej oraz zakażenia rodzinne i inne kontakty.

Lista nowych ognisk

Na Podkarpaciu pojawiło się też siedem nowych ognisk zakażeń, w których odnotowano łącznie 142 przypadki koronawirusa.

Wśród nich najwięcej w NZOZ KOLGmed w Jarosławiu, gdzie w ognisku potwierdzono 46 pozytywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym u 28 pacjentów, 15 osób z personelu medycznego i trzech osób z personelu pomocniczego.

Reklama

Nieco mniej, bo 39 pozytywnych przypadków zakażenia, odnotowano w ognisku w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym "Przystań" w Mielcu. Spośród zakażonych 25 osób to pacjenci i 14 osób z personelu medycznego.

Kolejne ognisko zakażeń w Mielcu wykryto w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie potwierdzono pięć pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem u osób z personelu medycznego.

Nowe ognisko wykryto też w Centrum Medycznym w Łańcucie (Szpital św. Michała Archanioła), gdzie potwierdzono badaniami 32 przypadki zakażeń. Są to osoby z personelu medycznego i pracownicy administracyjno-techniczni, nie ma pacjentów wśród tamtejszych zakażonych.

Kolejne nowe ognisko zakażeń pojawiło się też w ZOL "Zacisze" w powiecie przemyskim, gdzie wykryto osiem zakażeń, w tym u pięciu osób z personelu i trzech pacjentów, oraz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, gdzie potwierdzono siedem pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u osób z personelu medycznego.

Inne nowe ognisko ujawniono z kolei w DPS-ie Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku, gdzie w wyniku badań przesiewowych potwierdzono pięć pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym u trzech pensjonariuszy i dwóch osób z personelu medycznego.

Dane z regionu

Sanepid podaje, że według stanu na godz. 9 w poniedziałek liczba przebadanych mieszkańców woj. podkarpackiego wynosi 111 906 osób. 

Łącznie potwierdzono 15 817 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 333 zgony.

Ładowanie...

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy