Reklama

Reklama

Koronawirus. ​"Rzeczpospolita": Polacy gotowi na drugą falę

Polacy są gotowi na drugą falę koronawirusa - rezygnujemy z podróży i biletów na wydarzenia kulturalne, ponad 40 proc. z nas oszczędza na czarną godzinę - pisze w czwartek 9 lipca "Rzeczpospolita".

Z badań ARC Rynek i Opinia, które "Rzeczpospolita" publikuje jako pierwsza, wynika, że 76 proc. Polaków obawia się nawrotu ataku koronawirusa, a ponad połowa z nich (55 proc.) przyznaje, że te obawy mają wpływ na ich codzienne decyzje. 

Reklama

Jak Polacy przygotowują się na drugą falę COVID-19? 

"Najbardziej widoczną zmianą jest nieplanowanie podróży zagranicznych (tak twierdzi 56 proc. respondentów), oszczędzanie pieniędzy na gorsze czasy (42 proc.) i rezygnacja z zakupu biletów na wydarzenia kulturalne (36 proc.)" - podaje gazeta.

Wielu Polaków podejmuje nowe działania

"Rzeczpospolita" informuje, że nie tylko ograniczamy wydatki, ale podejmujemy również aktywne działania, które mają nam pomóc w przypadku nawrotu pandemii.

"Jak pokazują badania, aż 29 proc. z nas przyznaje, że szuka alternatywnego sposobu zarobienia pieniędzy w internecie (zaletą takiej pracy miałby być brak konieczności wychodzenia z domu)" - czytamy.

W tej grupie dominują osoby młode (18-24 lata), które stanowią ponad 40 proc. Jak podaje ARC, 14 proc. z nas, aby uniezależnić się od przynajmniej części zakupów, zdecydowało się uprawiać własne warzywa i owoce. 

"Niektórzy na tyle obawiają się drugiej fali pandemii, że myślą nawet o zakupie działki, na którą można się przenieść w przypadku kolejnego lockdownu (tak twierdzi 4 proc. respondentów)" - czytamy w dzienniku.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje