Reklama

Reklama

Koronawirus. Rzecznik rządu: Konsultacje w sprawie nowych środków bezpieczeństwa w toku

Trwają konsultacje robocze w resortach zdrowia i rozwoju w sprawie nowego rozporządzenia dotyczącego środków bezpieczeństwa w walce z COVID - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Uwagi mogą być przekazywane do czwartku do godz. 19.

Projekt rozporządzenia został opublikowany na stronie Ministerstwa Zdrowia z informacją o roboczych konsultacjach - resort zaprasza do przekazywania uwag do czwartku do godz. 19.

Resort poinformował, że uwagi należy zgłaszać na adres RMrozp.epidemia@mz.gov.pl.

Projekt dotyczy decyzji rządu o rozszerzeniu restrykcji i obostrzeń wprowadzanych w wyniku pandemii koronawirusa. 

Nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę między innymi przejście klas 1-3 szkół podstawowych na naukę zdalną, zamknięcie placówek kultury, udostępnianie obiektów hotelarskich tylko dla gości odbywających podróże służbowe, zamknięcie galerii handlowych z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych i punktów usługowych.

Reklama

Część z obostrzeń miałaby obowiązywać od soboty, a przypadku szkół od poniedziałku. Będą one obowiązywać co najmniej do 29 listopada.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy