Reklama

Reklama

Koronawirus. Radom: Pielęgniarka z Centrum Onkologii zakażona

Pielęgniarka z Radomskiego Centrum Onkologii jest zarażona koronawirusem. Szpital wszczął odpowiednie procedury. Osoby, które miały kontakt z kobietą, zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii Izabela Leśkiewicz poinformowała w piątek, że pielęgniarka nie miała żadnych objawów chorobowych.

Pielęgniarka pracuje na chemioterapii

Kobieta pracuje na chemioterapii dziennej. "Nie miała styczności z pacjentami leżącymi na oddziałach szpitalnych. Miała natomiast kontakt z kilkoma pacjentami ambulatoryjnymi i sześcioma pracownikami" - powiedziała rzeczniczka. 

Dodała, że od wszystkich tych osób pobrano próbki do badań. "Osoby te zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki" - powiedziała Leśkiewicz.

Przyjęcia na chemioterapię dzienną ograniczone

Oddziały szpitale w Radomskim Centrum Onkologii funkcjonują normalnie. Pacjenci kontynuują leczenie. Ograniczono natomiast przyjęcia na chemioterapię dzienną. "O przyjęciu pacjenta decyduje lekarz" - zaznaczyła rzeczniczka.

Reklama

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2, Radomskie Centrum Onkologii już wcześniej wprowadziło pewne ograniczenia. Wstrzymane zostały odwiedziny. Uruchomiono też teleporady dla pacjentów, którzy mogą skontaktować się z lekarzem telefonicznie, by osobiście nie musieli przychodzić do szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy