Reklama

Reklama

Koronawirus. Prof. Włodzimierz Gut o wzroście liczby zgonów z powodu COVID-19

- Wzrost liczby osób zmarłych na koronawirusa wynika z najprostszej relacji i jest logicznym następstwem zwiększonej liczby zachorowań – podkreślił specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2236 kolejnych zakażeniach koronawirusem i o śmierci 58 osób, co stanowi największą liczbę od początku epidemii.

- Wzrost liczby osób zmarłych na koronawirusa wynika z najprostszej relacji. Jest logicznym następstwem zwiększonej liczby zachorowań - wskazał prof. Włodzimierz Gut.

Zauważył również, że "od momentu zachorowania do momentu śmierci mija określony czas - taki, przez ile szpital potrafi przetrzymać cięższe przypadki". Dodał, że są to około dwa tygodnie.

- Nie możemy przyzwyczajać się do wzrostu zachorowań, bo zaczniemy liczyć trupy. Mówiłem to już i będę to powtarzał, bo po wzroście liczby zachorowań, wzrost liczby śmierci jest po prostu oczywisty - podkreślił prof. Gut.

Reklama

Podkreślił, że dalszy rozwój epidemii zależy przede wszystkim od zachowań społeczeństwa. - To od nas zależy, czy będziemy się gromadzić, czy będziemy zachowywać dystans, myć ręce, dezynfekować i nosić maseczkę - podkreślił.

Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 104 316 osób, zmarło 2717 chorych.

Ładowanie...

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy