Reklama

Reklama

Koronawirus. Premier zaprasza opozycję na spotkanie

Premier Mateusz Morawiecki zaprosi przedstawicieli opozycji - w tym Donalda Tuska i Szymona Hołownię - na rozmowy dotyczące pandemii COVID-19 - dowiedziała się Interia. Do spotkania w Kancelarii Premiera dojdzie przed posiedzeniem Sejmu, najprawdopodobniej we wtorek.

- Premier Mateusz Morawiecki skieruje zaproszenia do szefów klubów i kół parlamentarnych oraz szefów największych partii politycznych w Sejmie na wspólne spotkanie w Kancelarii Premiera - powiedział w rozmowie z Interią bliski współpracownik szefa rządu. 

Spotkanie premiera z opozycją. Lista tematów

Jak wyjaśnił, "na spotkaniu zostanie omówiona aktualna sytuacja epidemiczna oraz poruszone zostaną kwestie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z epidemią".

Z ustaleń Interii wynika, że do spotkania w KPRM dojdzie przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, najprawdopodobniej we wtorek

Wśród tematów rozmów mają być omawiane rozwiązania zawarte w tzw. ustawie Hoca, które pozwolą m.in. na weryfikację szczepień przez pracodawców. - Ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia dla tzw. ustawy Hoca i mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu ten projekt będzie finalizowany - mówił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Reklama

Jakub Oworuszko

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama