Reklama

Reklama

Koronawirus po raz kolejny w szkole w Działdowie

Zespół Szkół nr 1 w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) po kilku dniach tradycyjnej nauki ponownie wrócił do modelu hybrydowego. W kwarantannie jest obecnie jedna klasa i dziewięciu nauczycieli. Wszystkie klasy w tej szkole uczyły się tradycyjnie zaledwie kilkanaście dni.

W ubiegłym tygodniu hybrydową naukę zakończyła w działdowskim Zespole Szkół nr 1 jedna klasa, we wtorek naukę zdalną rozpoczęła kolejna.

- W tej klasie jest chora osoba, w związku z czym cała klasa i dziewięciu nauczycieli, który w niej uczyli, są w kwarantannie - powiedział wicedyrektor placówki, Marcin Kasprowicz. Jest to jedyna w regionie szkoła, która kolejny raz z powodu pandemii musi korzystać z nauki zdalnej.

"Organizacja pracy jest trudna"

Wicedyrektor przyznał, że organizacja pracy w szkole jest trudna. 

- Korzystamy z ogólnodostępnej platformy do nauki, mamy też autorską platformę do przekazywania uczniom materiałów. Jesteśmy gotowi na naukę zdalną, ale jest ona trudniejsza niż tradycyjna, zastąpienie nauczycieli na kwarantannie jest bardzo trudne - powiedział Kasprowicz.

Reklama

Rekordowe zakażenia w powiecie

Powiat działdowski notuje rekordowe liczby zakażeń (we wtorek kolejne 15) i jest w tzw. żółtej strefie.

- Nasza szkoła jest duża, uczy się w niej ponad 700 uczniów, z czego około połowy to dzieci dojeżdżające. W obecnej sytuacji zdajemy sobie sprawę, że uniknięcie przypadków zachorowań w takiej liczbie ludzi jest wręcz nieuniknione - powiedział Kasprowicz.

"Najbardziej pechowe są klasy maturalne"

Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie podkreślił, że uczniowie szkoły przestrzegają zasad sanitarnych, nie buntują się przed noszenie maseczek czy przed dezynfekcją.

- Najbardziej pechowe są klasy maturalne, które w każdym roku swojej nauki mają jakieś przeszkody: strajk nauczycieli, wiosenne zamknięcie szkół i obecną sytuację. Maturzyści się tym denerwują - przyznał Kasprowicz.

We wtorek (29 września) w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 50 nowych przypadków zakażenia i dwa zgony. W sumie od początku pandemii doszło w regionie do 1576 zakażeń koronawirusem. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy