Reklama

Reklama

Koronawirus. Nowe przypadki zakażeń w Polsce w poniedziałek. Poznaliśmy nieoficjalne dane

Ostatniej doby w Polsce odnotowano 903 nowe zakażenia koronawirusem - dowiedział się nieoficjalnie Polsat News w źródłach ministerialnych. Ostatniej doby nie zmarła ani jedna zakażona osoba. W zeszłym tygodniu, w poniedziałek 4 października odnotowano 684 zakażenia i brak zgonów. Oznacza to, że liczba nowych przypadków zwiększyła się o 32 proc. tydzień do tygodnia.

Zeszłej doby, w niedzielę potwierdzono 1527 zakażeń, zmarło dziewięcioro pacjentów.

Liczba łóżek rośnie powoli

- Liczba hospitalizacji osób zakażonych koronawirusem rośnie powoli. System spokojnie wchłania te osoby, które wymagają hospitalizacji i leczy je. To nadal stan równowagi - część pacjentów zdrowieje, zwalniają łóżka, są przyjmowane inne osoby - powiedział lekarz naczelny ds. COVID-19 w szczecińskim szpitalu wojewódzkim prof. Miłosz Parczewski.

Zaznaczył, że każde zwiększenie liczby pacjentów na oddziale zakaźnym wiąże się z ograniczeniami w dostępie do innych oddziałów, ale obecnie sytuacja nie jest dramatyczna - we wszystkich województwach są m.in. łóżka w szpitalach tymczasowych.

Reklama

Dodał, że liczby hospitalizowanych pacjentów w okresie jesienno-zimowym będą z pewnością jeszcze trochę rosły.

- Trzeba pamiętać, że jesień będzie pierwszym testem wyszczepienia populacyjnego, czyli tego, jak szczepionka realnie chroni przed hospitalizacjami i zgonami w populacji. Wiemy, że szczepionki wielokrotnie zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby - podkreślił prof. Parczewski.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje