Reklama

Reklama

Koronawirus na Śląsku. Jacek Sasin: Sytuacja epidemiczna została ustabilizowana

"Sytuacja epidemiczna na Śląsku została ustabilizowana. Po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia kopalnie będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy" - powiedział w piątek (19 czerwca) wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Od 9 czerwca na trzy tygodnie wstrzymano wydobycie w 12 kopalniach. Decyzję tę uzasadniano koniecznością zduszenia ognisk epidemii na Śląsku.

Na piątkowej konferencji prasowej wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że "sytuacja na Śląsku została ustabilizowana". "Główne ogniska zarażeń, które miały miejsce w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zostały wyizolowane, zostały opanowane i kopalnie po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy" - mówił.

Zdaniem Sasina, działania, które podjął rząd w związku z sytuacją epidemiczną na Śląsku, były działaniami skutecznymi.

Reklama

"Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy znacząco mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zostały zaraportowane wyniki badań przesiewowych, które były prowadzone w ostatnim czasie, mamy bardzo wyraźny spadek liczby osób zarażonych. Z ponad 200 osób dotychczas do poniżej 100 wczoraj i dzisiaj. Jest to trend, który - jesteśmy o tym przekonani - będzie się utrzymywał" - podkreślił.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

65
96
60
1
20
63
30
42
4
8
43
2
156
2
44
1
41
40
39
1
69
3
145

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje