Reklama

Reklama

Koronawirus na Pomorzu. Ponad 90 ognisk zakażeń

W poniedziałek (5 października) w woj. pomorskim zanotowano 202 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 - poinformował regionalny sanepid. Pod kontrolą służb sanitarnych są 92 ogniska zakażeń związane najczęściej z zakładami pracy, placówkami edukacyjnymi i zdrowotnymi.

Najnowsze dane o liczbie nowych zakażeń w regionie wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna opublikowała w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

Najgorzej w Gdańsku i Gdyni

Z zamieszczonego tam komunikatu wynika, że w poniedziałek w województwie pomorskim sanepid zanotował 202 nowe przypadki zakażenie SARS-CoV-2. 

Najwięcej, bo 57 spośród nich, dotyczyło Gdańska. Na drugim miejscu - z 24 przypadkami - znalazła się Gdynia, a za nią powiat wejherowski z 18 nowymi przypadkami zakażeń, powiaty pucki i kartuski z 17 oraz powiat starogardzki z 14 przypadkami. W pozostałych pomorskich powiatach zanotowano mniej niż dziesięcioro nowo zakażonych.

Reklama

Ponad 90 ognisk koronawirusa

Z raportu sanepidu wynika, że - poza ogniskami rodzinnymi -  pod kontrolą są 92 ogniska powiązane głównie z zakładami pracy, w tym ze szpitalami i szkołami, ale też z domami pomocy społecznej. Kilka ognisk ma związek z wycieczkami, weselami i spotkaniami towarzyskimi.

Zakażenia w kolejnych klasach

Pomorski sanepid poinformował, że - jak dotąd - jego lokalne stacje wydały 166 opinii pozwalających dyrektorom szkół na wprowadzenia nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym. Są placówki, w których sprawie stacje wydały dwie lub więcej pozytywnych opinii - były one wydawane sukcesywnie, najczęściej po stwierdzeniu przypadków zakażeń w kolejnych klasach w danej szkole.

W poniedziałek zakażonych SARS-CoV-2 było 85 nauczycieli i 122 uczniów. W kwarantannie przybywało 3245 uczniów i 313 nauczycieli.

Od kilkunastu dni rośnie liczba zaakażonych

Stosunkowo duży wzrost liczy zakażonych SARS-CoV-2 notowany był w woj. pomorskim już od kilkunastu dni. Tylko w sobotę w regionie było 244 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w niedzielę - 223.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń, w sobotę miasto Sopot znalazło się w tzw. czerwonej strefie, do której już kilka dni temu trafił powiat kartuski. Z kolei miasta Gdańsk i Gdynia znalazły się w sobotę w strefie żółtej, w której są także powiaty bytowski, kościerski, nowodworski, gdański, pucki, słupski i wejherowski. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy