Reklama

Reklama

Koronawirus na pogrzebie kard. Mariana Jaworskiego

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zwróciła się do Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II z prośbą o ustalenie osób, które podczas pogrzebu kard. Mariana Jaworskiego mogły mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Uroczystość odbyła się 11 września w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W uroczystości tej uczestniczył rektor Akademii Ignatianum - jezuickiej uczelni wyższej, który jak się potem okazało, jest zakażony COVID-19. - Osoba ta przyjechała do Kalwarii Zebrzydowskiej własnym środkiem transportu i nie uczestniczyła w obiedzie - podał sanepid.

Kilka dni wcześniej - 8 września - do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach wpłynął dodatni wynik testu jednego z ojców bernardynów, gospodarzy kalwaryjskiego sanktuarium. Zakonnik przebywa w izolacji domowej, a sanepid skierował na kwarantannę jeszcze jednego z braci.

Reklama

Rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Marta Mastyło powiedziała w piątek, że pismo z PSSE w Krakowie nie dotarło jeszcze do uczelni. - Władze Uniwersytetu uczestniczyły w uroczystości pogrzebowej kard. Mariana Jaworskiego, gdyż był to pierwszy rektor naszej uczelni (PAT). Wszyscy, jak do tej pory, czują się dobrze, nie wykazują żadnych objawów chorobowych. Zachowujemy wszelkie środki ostrożności w związku z pandemią - podkreśliła rzeczniczka.

Do tej pory testy potwierdziły zakażeniu u czterech księży i jednego kleryka z Kolegium Księży Jezuitów przy ul. Kopernika 26. Dwie osoby są hospitalizowane w Szpitalu Uniwersyteckim. Kilkanaście przebywa na kwarantannie. Zamknięta dla wiernych została bazylika jezuitów przy ul. Kopernika. Z zakażonym rektorem Ignatianum - według danych sanepidu - kontakt miało także pięć osób z uczelni, w tym dwie osoby świeckie. - Informacje o dwóch osobach przekazano do stacji sanepidu w Bochni i Wadowicach, jedna osoba pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym - podała rzeczniczka prasowa małopolskiego sanepidu Dominika Łatak-Glonek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy