Reklama

Reklama

Koronawirus na Mazowszu. Siedmioro pracowników szpitala zarażonych

Siedmioro pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą jest zarażonych koronawirusem. Najpierw zachorowała pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą, a następnie lekarz z pogotowia w Grójcu. Przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu w Radomiu - powiedział w środę starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

"Przed chwilą otrzymaliśmy potwierdzenie, że zarażonych jest kolejnych siedmioro pracowników szpitala w Nowym Mieście" - powiedział  Ambroziak. Dodał, że próbki do badań pobierane są od kolejnych pracowników szpitala w Nowym Mieście.

Zaczęło się od pielęgniarki

W środę rano Radomski Szpital Specjalistyczny poinformował, że na oddział zakaźny została przyjęta 45-letnia kobieta, którą przywieziono karetką z Nowego Miasta. Jej stan określono jako stabilny. Starosta grójecki potwierdził, że chodzi o pielęgniarkę ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Dodał, że kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, trafiła do szpitala w Radomiu. Około 20 osób, które z nią miały z nią bezpośredni kontakt, czeka na wyniki badań w kierunku koronawirusa.

Reklama

"W środę okazało się, że zarażony jest także lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Mężczyzna źle poczuł i w poniedziałek pobrano od niego próbki do badań. Wynik okazał się pozytywny" - powiedział starosta.

Ambroziak zaznaczył, że chora pielęgniarka miała także kontakt ze szpitalem w Grójcu. Jak powiedział, istnieje ryzyko, że zarażony może być też inny lekarz spoza terenu powiatu grójeckiego, który w Grójcu dyżurował. "Wytypowanych zostało 20 osób z grójeckiego szpitala. Będą mieć wykonane badania w kierunku koronawirusa" - powiedział starosta.

W regionie zakażony jest także kierowca autobusu

W radomskim szpitalu od poniedziałku leczony również 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów, u mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

Starosta grójecki powiedział, że na razie nie ma potwierdzenia, aby zarażeni lekarz i pielęgniarka mieli wcześniej kontakt z kierowcą PKS.

Starostwo Powiatowe w Grójcu od środy nie prowadzi bezpośredniej obsługi mieszkańców. Wszystkie jednostki starostwa zostały zamknięte dla klientów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy