Reklama

Reklama

Koronawirus. Mateusz Morawiecki otrzymał wynik testu

Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego w zakresie koronawirusa jest ujemny - przekazał we wtorek (13 października) rzecznik rządu Piotr Müller.

"Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego w zakresie koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania" - poinformował na Twitterze rzecznik rządu.

"Premier pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych" - dodał.

Premier napisał na Facebooku, że jest dobrej myśli. 

"Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM. Dezynfekcja, dystans, maseczki" - napisał.

Mateusz Morawiecki sam poinformował o tym, że zostaje objęty kwarantanną, zamieszczając we wtorek (13 października) wpis w mediach społecznościowych. Premier przekazał, iż dowiedział się, że w ubiegły piątek miał kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na COVID-19.

Jak doprecyzował potem rzecznik rządu, chodziło o zakażonego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. 

Reklama

"Premier przebywa w budynku rządowym, który pozwala na to, by prowadzić zdalne posiedzenia rządu, ale jednocześnie jest odizolowany od innych osób i przebywa sam w sposób bezpieczny dla innych" - informował rzecznik Piotr Müller. Zapewniał też, że premier czuje się dobrze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje