Reklama

Reklama

Koronawirus. Kościelisko: Sanepid szuka ludzi, którzy byli w kościele

Sanepid w Zakopanem poszukuje ludzi, którzy od 30 maja do 4 czerwca przyjmowali komunię lub spowiadali się w kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Istnieje podejrzenie, że osoby te mogły mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Informacja pojawiła się także na Facebooku parafii.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas mszy św. w kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym" - napisano w czwartek (4 czerwca) na Facebooku zakopiańskiego sanepidu.

Osoby, które w tych dniach przebywały w tym kościele, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 18 20 68 697 w godz. 7.30-18.00 lub 503 677 313 albo drogą mailową: zakopane@psse.malopolska.pl.

Na Facebooku samej parafii św. Kazimierza Królewicza poinformowano o zamknięciu kościoła i plebanii z powodu kwarantanny. "W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze św. w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii. Czekamy na instrukcje sanepidu" - napisano.

Reklama

Po licznych pytaniach od wiernych, na profilu parafii pojawił się kolejny post, w którym zaznaczono, że żaden ksiądz posługujący w tym kościele nie jest chory, a kwarantanna wynika z procedur sanepidu.

Reklama

Reklama

Reklama