Reklama

Reklama

Koronawirus. Kiedy otwarcie muzeów, bibliotek i innych instytucji kultury?

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 4 maja biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem - informuje KPRM.

Po weekendzie majowym do większej normalności wróci życie społeczne.

Rząd uchyla zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. Instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. - Tutaj zależy od tego, jakie są wnętrza, w dialogu z organami założycielskimi, prowadzącymi, umożliwiamy otwarcie takich jednostek - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Reklama

- Niektóre muzea są przecież bardzo duże, tam niebezpieczeństwo bezpośredniej bliskości ludzi jest bardzo niskie. Będzie możliwość odwiedzenia muzeów i innych miejsc kultury - zostanie do dokładnie określone - zapewnił.

Etapy powrotu do normalności 

Powrót do normalności został podzielony na etapy. "Całkowite odmrożenie gospodarki i życia codziennego Polaków zależy od rozwoju epidemii w kraju. Rząd stale obserwuje sytuację epidemiczną, analizuje dynamikę przyrostu zachorowań, a także monitoruje wydolność służby zdrowia. Na tej podstawie rząd podejmuje decyzję" - informuje KPRM. 

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama