Reklama

Reklama

Koronawirus. Kiedy otwarcie kin? Wiceminister wskazuje możliwą datę

"Bardzo mocno jest rozważany wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca, ale o konkretnej dacie poinformują premier i minister zdrowia" - powiedziała w poniedziałek (25 maja) wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Semeniuk w poniedziałek w radiowej Jedynce była pytana m.in. o to, czy będzie można liczyć na to, iż od 1 czerwca otwarte zostaną kina.

"Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca" - poinformowała wiceminister. Zastrzegła jednak, że o konkretnej dacie poinformują premier oraz minister zdrowia.

"Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju" - dodała.

Spotkania z przedstawicielami różnych branż

Wiceszefowa MR przypomniała, że od kilkunastu tygodni w resorcie za pomocą wideokonferencji trwają konsultacje z różnymi branżami na temat powrotu ich działalności w dobie koronawirusa. Celem resortu - dodała - jest to, by przygotować je do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

Reklama

"Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować" - wskazała.

W niedawnej rozmowie z PAP Semeniuk zapowiadała, że w tym tygodniu rozmowy będą prowadzone z przedstawicielami m.in. branży lotniczej, a także z przedstawicielami branż działających na tzw. wyspach usługowych w centrach handlowych.

W ramach otwarcia centrów handlowych rozpoczęły już działalność tzw. wyspy, ale wyłącznie handlowe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy